Ajaloost:

Saaremaa õllemeister Aarne Trei (1944-2018) oli Pihtla küla elanik ja tegi Pihtla õlut alates 1960. aastate lõpust.

 Saaremaa õlletraditsioonidega puutus Aarne kokku esmakordselt kokku 13-aastasena, kui pidi ämbriga kaevust vanematele meestele õlleteoks vett tassima.

Ta oli aktsiaselts Taako esimesi õllemeistreid ja asutajaliige ning ettevõtte nime välja mõtleja (nimi moodustus asutajate initsiaalidest - Tõnu, Arvet, Aarne ja toimumiskohast - endine Kõljala sovhoosile kuulunud Konservitsehh aastal 1989).


Hiljem asutas Aarne Pihtlas õlle tootmiseks ning müümiseks ettevõtte aktsiaselts Vesiroos, mis kujundati ümber ja on tänapäevani OÜ Klipsi.


Terve oma õlletegemise karjääri jooksul  on ta erinevate valitsevate riigikordade ajal hoidnud ülal kohaliku Pihtla õlle tootmise traditsioone ja  varustanud oma kliente,  sõpru ning tuttavaid Saaremaal ja mandril.

Aarne Trei oli Pihtla Pruulikoda OÜ(2016) ja Pihtla Õlu OÜ (2016) juhatuse liige ning asutaja. Tema traditsioonilist Saaremaa õlletööd jätkab Andrus Viil ja tulevik näitab kuidas Aarne lapselapsed sellega hakkama saavad. Esimesed õpetussõnad jõudis Aarne ära anda.

Traditsiooniliselt on Pihtla õlut toodetud puust tannides ja säilitatud puust vaatides. Puu on asendunud tänapäeval roostevabast metallist mahutite ja kehadega. Hoolimata klaaspudeli võidukäigust on Saaremaal õllekeha kultuur endiselt elav ning leiab usinat kasutust õllesõprade poolt. Ettenägelikud saarlased varuvad tähtpäevadeks ja pühadeks aegsasti õlut.